Bluzy i swetry młodzieżowe

Mając naście lat, zwraca się szczególną uwagę na strój, jaki ma się na sobie. Ważne są nie tylko detale, ale przede wszystkim ubrania wierzchnie, które przyciągają wzrok. Wśród takich ubrań dużą uwagę zwracają swetry i bluzy.

Bluzy to przede wszystkim domena chłopaków, którzy powinni posiadać chociaż jeden egzemplarz w swojej szafie. Czym charakteryzuje się modna, młodzieżowa bluza? Przede wszystkim trzeba wybrać pomiędzy bluzą rozpinaną, a bluzą, którą wkłada się przez głowę. Zdecydowanie najpopularniejsze są bluzy rozpinane, koniecznie z kapturem. Kaptur to nieodłączna część modnej bluzy, jednak „wabi” nie tylko wyglądem, ale też praktycznością – kaptur w pochmurne dni to świetna alternatywa dla parasola (nikt z kapturem nie zmoknie).Młodzieżowa bluzeczka

Sweterki młodzieżowe to sprawa zdecydowanie bardziej skomplikowana niż w przypadku bluz. Tutaj bowiem liczy się przede wszystkim oryginalność. Swetry noszą zarówno dziewczyny, jak i chłopcy. Z tym że chłopcy zdecydowanie rzadziej – jakoś przyjęło się uważać, że sweter to znak rozpoznawczy dla panów w pewnym wieku lub nudziarzy. Pogląd ten jest jednak całkowicie niezgodny z prawdą, starają się o tym przekonywać styliści. Na ulicach coraz więcej nastolatków w chłodne dni zaczyna nosić swetry – nawet kardigany, które są raczej domeną dziewczyn. Jeszcze kilka lat, a z pewnością swetry powrócą do łask wśród młodzieży.

Jakie swetry noszą nastolatki? Tutaj dość trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ w dzisiejszym świecie w dużym stopniu liczy się oryginalność. Im ubiór jest bardziej nietypowy i rzucający się w oczy, tym lepiej. Można jednak powiedzieć, że dziewczyny często decydują się na długie, rozpinane swetry, do których zakładają leginsy i kolorowe apaszki (czasem wielka broszka np. w kształcie kwiatu może również zdobić taki sweter). Chłopcy natomiast decydują się raczej na bluzę, ponieważ jest na bardziej sportowa, a w wielu przypadkach również bardziej wygodna (nie krępuje ruchów). Szerokie bluzy z kapturem są również znakiem rozpoznawczym dla skaytów.

Młodzież lubi eksperymentować z kolorami, dlatego na rynku odzieżowym dostępne są swetry w rozmaitych barwach. Do najmodniejszych należą fiolety, brązy, zielenie i róże. Nie można jednak zaprzeczyć, że nastolatki często wybierają wzorzyste swetry, które będą szczególnie modne w nadchodzącym sezonie.