Oryginalne swetry robione na drutach

Każdy może pójść do sklepu i kupić wełniany sweter (czy to dla siebie, czy to dla dziecka). Nie każdy jednak może mieć sweter zrobiony na drutach. Mimo że na wielu sklepowych wieszakach można znaleźć swetry nieco przypominające te zrobione na drutach, to różnica jest wielka. Ubrania ze sklepów są robione maszynowo, a co się z tym wiąże również masowo. Sweter zrobiony na drutach jest jedyny i niepowtarzalny i nawet jeśli ktoś będzie próbował zrobić podobny, nigdy nie będzie dwóch identycznych swetrów.

Co jest potrzebne do tego, żeby zrobić sweter na drutach? Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad tym, jakiego typu ma to być sweter. Czy chodzi o to, żeby był ciepły i gruby, czy raczej, żeby był delikatny i cieńszy. Jeśli decyzja zostanie podjęta, trzeba zastanowić się nad dobrem odpowiedniej grubości drutów i nad rodzaje włóczki. Tak naprawdę to właśnie włóczka jest najważniejsza w tym całym planowaniu, ponieważ to ona nada swetrowi ostatecznego kształtu. W sklepach z pasmanterią można wybrać różnorakie kolory włóczek – znajdzie się coś dla każdego.Zapinany sweterek robiony na drutach

Wzór swetra oraz jego faktura zależne są od umiejętności osoby, która zdecyduje się go wykonać. Jeśli za zrobienie swetra „zabierze” się osoba doświadczone może poeksperymentować i wymyślać różne wzory. Jeśli za zarobienie swetra zabierze się osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z drutami, powinna zdecydować na jednolity wzór, najlepiej w ciemnym kolorze lub mieszany (wtedy nie widać ewentualnych nierówności).

Sweter zrobiony na drutach jest oryginalny, a co najważniejsze niepowtarzalny. Nie będzie bowiem na świecie drugiego takiego samego swetra. Jeśli samemu zrobimy sobie sweter (lub poprosimy, żeby zrobił go dla nas ktoś inny) mamy pewność, że będzie się on nam podobał. Sami możemy wybrać kolor, sami możemy wybrać fason, wreszcie sami możemy wybrać wzór, a nawet ścieg, jakim będzie robiony. Tutaj nie ma powodów do obaw, nie trzeba spędzać dni na poszukiwaniach swetra w sklepach, żeby na koniec okazało się, że identyczny ma koleżanka ze szkoły lub z pracy. Sweter zrobiony na drutach jest jedyny w swoim rodzaju i jest to jego najlepsza zaleta!