Cienkie sweterki jesienne i wiosenne

Wybierając nieco cieńszy sweter, warto pomyśleć o tym, że może on nam posłużyć zarówno jesienią, jak i wiosną (choć zdecydowanie częściej wiosną, ponieważ jesień często jest przewrotna i zamiast ciepłych dni, przyniesie ze sobą deszcz i chłód).

Czym kierować się podczas wyboru wiosenno-jesiennego sweterka? Po pierwsze – warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Jak wiadomo najlepiej przepuszczają powietrze naturalnie tkaniny, takie jak np. bawełna, dlatego to właśnie one powinny stanowić głównych punkt naszych poszukiwań. Sweterki wiosenno-jesienne powinny być raczej cienkie i delikatne, ponieważ sweter można zakładać zarówno pod grubszą kurtkę, jak i na t-shirt.

Ostatniej wiosny modne były swetry w stylu boho i vintage. Dużą uwagę zwracały również kardigany, które właściwie podbiły serca wielu kobiet i mężczyzn – każdy z pewnością ma w swojej szafie chociaż jeden rozpinany sweterek, który zakłada na co dzień. Modne kolory takich swetrów to przede wszystkim: zielenie, fiolety, jasne róże, błękity, beże oraz pomarańcze. Jeśli sweter, który kupiliśmy wiosną wciąż na nas pasuje i jest  dobrym stanie, warto wykorzystać go również jesienią.Zielona bluzka w groszki

Jak przystało na styl vintage, wiosną modne były luźne swetry (wręcz takie w rozmiarze XXL), a także lekko układające na ramionach okrycia wierzchnie. To świetnie rozwiązanie właściwie do każdego typu sylwetki. Żeby jednak strój wyglądał oryginalniej, warto taką narzutkę lub luźniejszy sweter zebrać w pasie paskiem lub grubszą tasiemką. W ten sposób, mimo szerokiego stroju można podkreślić kobiecą talię.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w związku z tym, że wiosenne sweterki są raczej cieniutkie i przewiewne, nie będą nadawały się do noszenie przez całą jesień. Jak wiadomo jesień jest porą roku bardzo zaskakującą – jednego dnia świeci słońce i powiewa przyjemny wietrzyk, a następnego pada deszcz i czuć chłód. Szczególnie zimno robi się w momencie, gdy nadchodzi zima, wtedy lekki wiosenny sweterek nie wystarczy. Trzeba rozejrzeć się za czymś znacznie cieplejszym, za czymś co ochroni nas przed zbliżającym się wielkimi krokami mrozem.